Bilgilendirme

Anasayfa > Bilgilendirme

"ÇOCUK KANSERLERİ"

GÜNÜMÜZDE %80 TAM İYİLEŞTİRİLEBİLİR.

Çocuk kanserleri tedavisi için bı̇lı̇msel altyapısı ve deneyı̇mı̇ olan doğru tedavı̇ merkezlerı̇nı̇ seçmek gerekı̇r.

Ülkemı̇zde kanser tedavı̇sı̇ ve ı̇laçlar devlet güvencesı̇ altında ve ücretsı̇zdı̇r.

Bu alanda çalışan derneklere yapılan bağışlarınızın, tedavı̇yı̇ destekleyı̇cı̇ doğru projelerde kullanıldığından emı̇n olunuz!

 

 

"BİZE SAĞLIK VE MUTLULUK GETİR 2017"

Bursa LÖDER kurulduğundan bu yana her yeni yıl umuttur LÖDER çocukları için. Geleneksel olarak sürdürülen yeni yıl kutlamaları bu yıl U.Ü. Tıp Fakültesi Sabahattin Gazioğlu Çocuk Hematoloji-Onkolojı̇ Hastanesı̇'nde kutlandı. Müzik, oyun, armağan ve içtenlikle "Bize Sağlık Ve Mutluluk Getir 2017" sloganı ile karşılandı yeni yıl...

 

 

SABAHATTİN GAZİOĞLU ÇOCUK HEMATOLOJİ-ONKOLOJİ HASTANESİ

Uludağ Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Hastanesi'ne ek bina olarak Sabahattin Gazioğlu tarafından yaptırılan 50 yataklı ÇOCUK HEMATOLOJİ-ONKOLOJİ HASTANESİ'nde kök hücre nakil çalışmaları da yapılabiliyor.

Bursa LÖDER Konukevi'nin bağışçısı Sabahattin Gazioğlu bu projeyi de üstlenerek; 8 bin 200 metrekarelik kapalı alanı ile Türkiye'nin en büyük (50 yataklı) Çocuk Hematoloji Onkoloji ve Kemik İliği Merkezi'ni hem şifa dağıtan bir merkez hem de bir eğitim kurumu olarak Bursa'ya kazandırmıştır. Bu merkez; U.Ü. Tıp Fakültesi Hastanesi'nin 40. yılında şimdiye kadar sağlanan en büyük bağış niteliği taşımaktadır.

 

 "SON 6 YILDA 20.000'DEN FAZLA HASTA VE HASTA YAKINI AĞIRLADIK"

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Bilimdalı, Bursa'da çocukluk çağı kanserlerini tedavi eden tek merkez olup tüm Güney Marmara Bölgesi'ne hizmet vermektedir. Hasta ve hasta yakınlarının sağlıklı ve güvenli bir ortamda barınmalarına olanak sağlayan LÖDER Hasta Konukevi, 12 Nisan 2011'de açılmıştır. 

Nilüfer-Görükle'de; 18 odalı, yemek, dinlenme ve oyun alanları ile toplantı salonuna sahip, hastalarımızın huzur ve güvenle kaldıkları bir komplekstir. İşletme protokolü, hayırsever iş adamı sayın Sabahattin Gazioğlu ve Bursa Lösemili Çocuklara Yardım Derneği (Bursa LÖDER) arasında yapılmıştır.

Koukevi'nde son 6 yılda 20.000'den fazla hasta ve hasta yakını ağırlanmıştır (2017).

 

LÖDER'e Hizmet Ödülü

LÖDER Konukevi; Türkiye'deki en donanımlı ve en yüksek kapasitede hasta ve hasta yakınını aynı anda ağırlayabilen tek proje olması nedeniyle 2014 nisan ayında hastalara hizmetin yanı sıra bilime verdiği destekle Sentez Uluslararası Bilim ve Teknoloji Birliği tarafından (SUBİTEB) ödüle layık görülmüştür. Bu ödülle, Bursa için büyük bir kazanç olan Bursa LÖDER Rahime Gazioğlu Konukevi Türkiye için bir örnek teşkil etmiştir.